سعی صفا و مروه

همانطور که می دونید صفا و مروه دو کوهیه که هاجر به دنبال آب برای اسماعیل بینشون می دوید.

اما الآن از اون دو کوه خبری نبود فقط یک تکه کوچکی از کوهها از پشت شیشه ای پیدا بود و بین این دو کوه سالن سه طبقه بزرگی بود که نه از آسمان خبری بود و نه از گرما . فقط جمعیت بود و جمعیت.

 کوه صفا:

 

کوه مروه:

 

بین این ده کوه را هم باید ٧ دور راه می رفتیم از صفا شروع می شد و به مروه ختم می شد. که حدود دو ساعت طول کشید. آخه مسافت زیادی بود. ولی جاتون خالی تو این مسیر روحانی کاروان دعای جوشن کبیر با حالی خواند. 

 

 

مهتابی سبز رنگ هم محل هروله را نشان میده، مردان به این نقطه که می رسیدند باید تند تر و با حالت دو حرکت کنند.

بعد از اتمام هفت شوط هم باید در مروه تقصیر می کردیم. یعنی مقداری از ناخن یا موهایمان را بچینیم. آنگاه از احرام در می آمدیم.

وقتی مُحرم هستیم خیلی کارها بر ما حرام می شود. مثلاً نگاه در آینه، استفاده ازبوی خوش و چیزهای معطر حتی خوردن زعفران، گرفتن ناخن، استفاده از زیورآلات، آرایش کردن، پوشاندن صورت برای خانمها (حتی موقع خواب نباید پتو روی صورتمان بکشیم و یا صورتمان را روی بالش بگذاریم، یا صورتمان را با حوله جوری خشک کنیم که تمام صورتمان پوشیده بشه)، کندن مو (مثلاً موهامونو نباید شانه می کردیم چون هنگام شانه زدن کنده می شد دیگه!) و ... . خلاصه دردسر داشتاوه.

 روحانی کاروان گفت هر کسی که هفت شوطش تموم شد تقصیر نکنه تا مطمئن بشه که تمام اعمالش را درست انجام داده باشه.

آنهایی که شک کرده بودند (مثلاً در تعداد دورها و یا...) و یا اشتباهی کرده بودند (مثلاً در حین طواف دستشان را به کعبه یا حجر اسماعیل زده بودند یا  آنها را بوسیده بودند و یا...) باید دوباره اعمالشان را انجام می دادند وتا اون موقع همینطور مُحرم بودند. واقعاً کار مشکلی بود که بخواهی دوباره تمام اعمال را همان موقع انجام دهی. اگر هم انجام نمی دادند باید شب و یا فردا دوباره بیایند و آنرا انجام دهند و تا آن موقع هنوز محرم بودند.استرس

 اگه تقصیر کنی بعد بفهمی جایی را اشتباه کردی چون از احرام خارج شده بودی باید از محدوده حرم خارج بشی یعنی بری بیرون مکه و دوباره محرم بشی و بعداً اعمالت را انجام بدی.تعجب

خلاصه این مرحله هم تموم شد. خدا از هممون قبول کنه.

/ 2 نظر / 162 بازدید
‫دوست شما

‫به نام خدا ‫سلام.واقعا که خداوند همیشه در مواقع سخت به انسان کمک میکند،مخصوصا در چنین سفر عزیزی،امیدوارم باز هم قسمت شما شود و همچنین همه مسلمین انشاالله.

خاله

انشاالله بازهم قسمتتون شه... خوش به حالتون که رفتید از اینجا که معلوم نیست چی بشه. امیر هم همه این اعمال را همراتون انجام داد؟