سید امیر حسین حجازی

وقتی مدینه بودیم یکی از بهترین و معنوی ترین جاهایی که رفتیم روضة النبی بود که بهش روضه رضوان هم می گفتند.

روضة النبی داخل مسجد النبی، بین منبر و مرقد مطهر پیامبر(ص) که به روایتی قبر حضرت فاطمه (س) در آنجا قرار دارد، می باشد.

نماز در این مکان ثواب زیادی دارد. مخصوصاً کنار ستون توبه، که می گویند اگر در کنار ستون توبه دو رکعت نماز بخوانید و توبه کنید امید است که توبه شما پذیرفته شود.

اما برای خانمها وارد شدن به این مکان و نماز خواندن در آنجا به سختی بود. فقط دو بار در طول روز یکی بعد از نماز صبح و دیگری بعد از نماز عشا درب ورودی این مکان را برای خانمها باز می کردند. چند درب ورودی وجود داشت و هر دفعه یکی از درها باز می شد. همه مشتاقانه به انتظار می ایستادند تا ببینند کدام در باز می شود. هر کس زودتر وارد می شد امکان رسیدن به این مکان و نماز گزادن او بیشتر می شد.

بار اول من که فقط شنیده بودم، قسمت روضه رضوان بین منبر و مرقد پیامبر(ص) است و با فرشهای سبز رنگی پوشیده شده است، پشت سر جمعیت دویدم مسافت زیادی بود تا به شبستان اصلی رسیدم. از هجوم جمعیت نه رنگ فرشی پیدا بود و نه منبر و مرقد. من با هجوم جمعیت داخل شدم و مات و مبهوت فقط دور و برم را نگاه میکردم تا بلکه اثری از منبر و مرقد بیابم. کنار بیشتر ستونها هم مأموران خانمی بودند که همشون روبنده داشتند. از یکیشون پرسیدم: «أین روضة النبی؟» جلوی خودشو برام جا باز کرد و گفت:«صلاة». به سختی دو رکعت نماز خوندم و با بدبختی بیرون اومدم.

 

 

بعداً فهمیدم که این شبستان در واقع محدوده همان  مسجد اصلی پیامبر است که بعداً آنرا توسعه دادند، سقفهای بعضی از شبستانها متحرک بود و باز و بسته می شد. شبستان اصلی سقف کوتاهتری نسبت به شبستانهای جدید داشت، منبر و حرم پیامبر(ص) و خانه حضرت فاطمه(س) هم در همان قسمت بود. 

دل شکستهاومدم بیرون و کناری ایستادم بعد که خوب اطرافمو نگاه کردم فهمیدم که منبر پیامبر و ستون توبه اصلاً تو قسمت خانمها نیست و خانمها اجازه ورود به آنجا را ندارندافسوس.    جلوی قبر پیامبر (ص) و خانه حضرت فاطمه (س) هم کتابخانه بزرگی گذاشتند که اصلاً معلوم نیستند، جلویش را هم نرده گذاشتند که کسی دستش را به آن نزند که مبادا شرک شودخیال باطل .

همینطور که کناری ایستاده بودم و دلم شکسته بود، رو به سمت حرم پیامبر صلوات الله علیه و خانه فاطمه زهرا سلام الله علیها کردم و بر غربت و مظلومیتشان افسوس خوردم ، هر چند همین به سمت قبر ایستادن و گریه کردن هم از نظرشان شرک است.تعجبعصبانی

نوشته شده در دوشنبه ٦ دی ،۱۳۸٩ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ توسط سیدامیرحسین حجازی نظرات () |

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس